Jaundzimuša mazuļa veselība un gaisa mitrums

Jaundzimušais, lai gan ir nodrošināts ar pietiekami spēcīgiem aizsargmehānismiem, kas palīdz pielāgoties jaunajiem apstākļiem, tomēr ir ļoti vārīgs un jutīgs pret apkārtējās vides apstākļiem. Mūsdienu psihologi un „maigās dzimšanas” ideologi daudz runā par to, cik svarīgi ir samazināt stresu, kas rodas no eksistences veida maiņas dzimšanas procesā. Bet saudzīga izturēšanās pret bērnu nozīmē radīt viņam optimālu vidi, kurā viņš jutīs pēc iespējas mazāku diskomfortu.

Jaundzimuša mazuļa veselība un gaisa mitrums

Jaundzimuša zīdaiņa āda ir ļoti jutīga un pirmajā dzīves mēnesī ir nedaudz nepilnīga – līdz dzimšanai tā atradās augļūdeņos un tai vienkārši nebija iespējas sagatavoties jaunajiem dzīves apstākļiem. Vēl maigāka un jutīgāka ir mazuļa gļotāda. Tā ātri izžūst un var rasties aizliktā deguna efekts. Un, ja pieaugušam cilvēkam tas izraisa tikai diskomfortu, zīdainim tā ir teju vai katastrofa – mazuļi zīžot elpo tikai caur degunu, bet, ja deguns ir aizlikts, bērns var sākt ciest badu un slāpes. Lai mitrinātu zīdaiņa deguntiņa gļotādu, tiek izmantoti speciāli pilieni, bet, izmantojot gaisa mitrinātāju Venta, tamlīdzīga problēma, visticamākais, vienkārši neradīsies.

Pazemināta gaisa mitruma gadījumā uzņēmība pret disbakteriozi, nieru problēmām, alerģijām var izraisīt slimību attīstību, tādēļ gaisa mitrinātāji VENTA mājā, kur dzīvo nesen dzimis mazulis, ir praktiski nepieciešami, īpaši gada aukstajā laikā, kad gaiss telpās ir sauss centrālapkures radiatoru darbības dēļ.