Sausais iekštelpu gaiss palielina risku saslimt ar saaukstēšanās slimībām. Koka mēbelēs, parketa grīdā un mūzikas instrumentos var parādīties plaisas.

Sausais iekštelpu gaiss

Lai gaiss būtu patīkams, to vajag pienācīgi mitrināt.

Sausie radiatori sausina gļotādu, padarot to nespējīgu aizkavēt baktērijas, tādēļ rodas infekciju un saaukstēšanās draudi.

Pārkarsēts un sauss gaiss liek jums justies nogurušiem un apātiskiem. Jūsu āda kļūst sausa, jūsu istabas augiem klājas grūti, jūsu koka mēbelēs sāk parādīties plaisas.

Siltai, 30 m² lielai telpai ir vajadzīgi 5 litri ūdens dienā, lai nodrošinātu medicīniski ieteicamos 45-55% gaisa mitruma.

Uz radiatoriem novietotie trauki šim mērķim ir vienkārši pārāk mazi un nehigiēniski.

Karstais gaiss sausina gļotādu (pavājinot jūsu pretestības spēju vīrusu infekcijām), padara sāpīgu kontaktlēcu nēsāšanu, liek sūrstēt kaklam, aprauj lūpas, nogurdina. Koka mēbelēs, parketa grīdā un mūzikas instrumentos parādās plaisas. Pat jūsu istabas augi un dzīvnieki šādos apstākļos jūtas slikti.

Iekštelpu putekļi un putekšņi kairina elpošanas traktu.

Iekštelpu putekļi un putekšņi

Lai gaiss būtu patīkams, tas ir jāatbrīvo no putekļiem un pu­tekšņiem. Iekštelpu gaisā ir mil­jo­niem ļoti sīku puteklīšu un citu acij neredzamu daļiņu.

Sausu gaisu ir grūti attīrīt. Mitrināšana kopā ar attī­rīšanu ir daudz efektīvāka.

Mitrums liek gaisā esošajām daļiņām ilgāku laiku palikt uz grīdas un pārpalikums tiek burtiski “izmazgāts” no gaisa.

Gaisa piesārņojums, māj­saim­niecības putekļi, pu­tekš­ņi un sma­kas tiek savāktas un iznī­ci­nātas, kad tīrais ūdens iz­tvai­ko. Un, tā kā nav filtru, sma­kām nav iespējams izpla­tīties.

Lai pārbaudītu gaisā esošos pu­tekļus, iededziet gaismas staru tum­šā telpā. Jūs būsit pārsteigti, cik piesārņots ir gaiss, kuru jūs elpojat.

Iestāvējušies tabakas dūmi un nepatīkami aromāti
ir neveselīgi.

Tabakas dūmi

Lai gaiss būtu patīkams, tam ir jābūt bez smaržas. Auksta, iestāvējusies tabakas smaka ir īpaši nepatīkama.

Venta-Airwasher izplatītās ne­re­dza­mās ūdens daļiņas uz­tver šo smaku saturošās daļiņas.

Rezultāts: gaiss, kas ir tīrs un svaigs kā rīts pēc lie­tus­gāzes.

Venta-Airwasher attīra gaisu ar daudziem caur ūdeni rotējošiem diskiem – bez filtriem. Smaržu da­ļiņas tiek absorbētas ūdenī. Te nav, kur pavairoties nepatīka­miem aromātiem.